Leczenie podagry

Jako, iż podagra jest chorobą nieuleczalną, można jedynie łagodzić jej bolesne objawy. Podjęte działania mogą okazać się na tyle skuteczne, że ból i obrzęk mogą nie występować przez bardzo długi czas. Przede wszystkim należy słuchać zaleceń lekarza i przyjmować leki w ustalonych porach i w ustalonych dawkach. Środki farmakologiczne stosowane podczas leczenia podagry to w większości leki przeciwbólowe i leki przeciwzapalne, których zadaniem jest zmniejszenie opuchlizny, stanu zapalnego i odczuwalnego bólu. Jeżeli pacjent ma problemy ze skąpomoczem, przepisywane są leki moczopędne, które należy łączyć z dużą ilością wypijanej wody – tak, aby nerki pracowały prawidłowo.

W największej mierze leczenie podagry składa się ze zmian w diecie oraz w naszym stylu funkcjonowania. Pacjenci, którzy zmienią nawyki związane z małą ilością aktywności fizycznej oraz niezdrowym jedzeniem, łagodniej przechodzą objawy podagry i szybciej radzą sobie z atakami tej choroby. Dzięki aktywności kwas moczanowy wydalany jest nie tylko przez skórę wraz z potem ale również w większej ilości pozbywamy się go z organizmu poprzez przyspieszony metabolizm i lepszą pracę narządów odpowiedzialnych za filtrację w organizmie.

Duże ilości wody mineralnej w organizmie pomagają zmniejszyć stosunek występowania kwasu moczowego względem wody zawartej w tkankach organizmu pacjenta.

Podsumowując, aby radzić sobie z objawami podagry, należy realizować cztery zalecenia:

– stosować odpowiednie lekarstwa przepisane przez lekarza

– pić dużo wody

– zdrowo się odżywiać

– zwiększyć aktywność fizyczną

Łagodzenie pierwszych objawów podagry

Pierwsze objawy można łagodzić poprzez zimne okłady w miejscu stanu zapalnego, ustawić się w pozycji leżącej a chorą stopę umieścić na podwyższeniu, stosować na zmianę zimny i letni prysznic, przyjąć leki przeciwbólowe i przeciwzapalne.